Zó ziet ongekend activisme voor 130 miljoen meisjes eruit

Een paar maanden geleden vertelden we je dat meer dan 130 miljoen meisjes geen opleiding krijgen. We vroegen je om je stem te laten horen zodat wereldleiders in actie zouden komen. En daar ben je in geslaagd!

Een paar weken geleden ontmoetten de wereldleiders elkaar op de G20-top in Hamburg. Daar bereikten ze een akkoord over een lijst van toezeggingen voor een betere wereld. Dankzij jullie campagne staat daar niet alleen onderwijs in, maar ook een oproep voor betere en innovatievere financiering. De weg is nog lang, maar dit is al een grote stap vooruit.

Bij de start van deze campagne gaven we de G20-leiders een ‘onvoldoende’. Nadat ze jullie gehoord en gezien hadden hebben we ze een zes kunnen geven. Nét een voldoende, maar ze moeten nog een flink tandje bijzetten voordat ze kunnen opscheppen met een goed rapport. Het is aan jullie om hen daaraan te blijven herinneren. Zodat die meer dan 130 miljoen meisjes het onderwijs krijgen dat ze verdienen.

Wereldwijd deelden jullie 34.000 tweets en retweetten meer dan 21.000 tweets met hashtags zoals #GirlsCount of #MeisjesTellen. Ook op Facebook telden we bijna 9000 shares van posts over onderwijs voor meisjes – goed voor meer dan 49.000 reacties! 16.190 van jullie – uit (nu al) 169 landen – lieten zich van hun creatiefste en meest enthousiaste kant zien om samen met ons tot een waanzinnig hoog cijfer te tellen. En jullie waren met maar liefst 122.191 om het schoolrapport te ondertekenen die wereldleiders eraan herinnert dat #MeisjesTellen.

Ook onze onvermoeibare vrijwilligers en Jeugdambassadeurs droegen hun steentje bij. Zij hielpen ons om onze boodschap offline te verspreiden. Voor de G20 Partnership with Africa-conferentie in Berlijn en de G20 in Hamburg bedolven we die steden onder duizenden posters en flyers – om zo de 20 wereldleiders en onze eigen minister-president te herinneren aan de meer dan 130 miljoen meisjes die onderwijs moeten missen.

Hieronder een greep uit alle geweldige initiatieven:

NEDERLAND

De Nederlandse Jeugdambassadeurs richtten hun Twitter-pijlen op minister-president Mark Rutte. Ze tweetten hem foto’s waarin ze duidelijk maakten hoe belangrijk onderwijs voor hen is geweest. Daarnaast vroegen ze hem en de andere G20-leiders om meer inspanningen te leveren voor onderwijs voor meisjes in de hele wereld.

Onze Jeugdambassadeurs waren ook in Den Haag voor een virtuele overhandiging van onze #MeisjesTellen-petitie.

BELGIË

Voor de deuren van de Europese Commissie en de Europese Raad in Brussel overhandigden onze Jeugdambassadeurs virtueel de petitie.

Ze namen ook foto’s van zichzelf met zelfgemaakte borden waarop te lezen was waarom ze onderwijs zo belangrijk vinden.

https://twitter.com/alice_kabongo/status/877970010022400001

FRANKRIJK

In Frankrijk namen meer dan 16.000 mensen deel aan onze schoolrapportactie! Onze Franse Jeugdambassadeurs en vrijwilligers bezochten festivals in heel Frankrijk. Daar mobiliseerden ze het publiek en verzamelden ze handtekeningen om de overheid op te roepen oom zich in te zetten voor meisjes die geen toegang hebben tot onderwijs.

DUITSLAND

Onze G20-gastheren overhandigden de petitie met 2.000 kaarten aan de stafchef van Angela Merkel – een van de topfuncties in de Duitse regering!

IERLAND

We ontvingen meer dan 700 handtekeningen van onze leden in Ierland. Onze Ierse Jeugdambassadeurs bedolven Twitter met berichten waarop stond wat onderwijs voor hen betekent.

ITALIË

Twee Italiaanse Jeugdambassadeurs overhandigden virtueel onze schoolrapportactie aan het Palazzo Chigi – het kantoor van de premier. Ze spoorden de Italiaanse overheid aan om het voortouw te blijven nemen op het gebied van onderwijs voor meisjes.

Onze Jeugdambassadeurs tweetten ook #MeisjesTellen-video’s naar de premier. Hun vraag aan hem? Zijn G20-collega’s overtuigen om méér te doen voor onderwijs voor meisjes.

VERENIGD KONINKRIJK

In het VK ondertekenden meer dan 24.000 mensen ons schoolrapport!

Ons plaatselijke team van Jeugdambassadeurs bezocht Downing Street nr. 10 (de ambtswoning van de premier) en de Argentijnse, Canadese en Duitse ambassades in Londen om ons schoolrappport te overhandigen.

En dit is nog maar het begin. We blijven de wereldleiders aanspreken. Zodat ze meer en betere fondsen en beleid inzetten om meisjes daar te krijgen waar ze thuishoren: op school!

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs