Waarom jongeren belangrijk zijn bij het beëindigen van extreme armoede

Waarom jongeren belangrijk zijn bij het beëindigen van extreme armoede

Campagne voeren rond internationale ontwikkeling vraagt energie. Véél energie. Elke stap is hard werk, en vergt passie, focus en drive. Ondertussen worstel je ook constant met uitdagingen, veranderingen en verrassingen. Campagnegroepen zijn afhankelijk van de drive en het enthousiasme van hun activisten en leden. En er zijn geen betere activisten dan jonge mensen.

ONE in Nederland Jeugdambassadeurs in Parijs

ONE in Nederland Jeugdambassadeurs in Parijs

Daarom bracht ONE deze week honderden Jeugdambassadeurs samen in Parijs voor de ONE-top. Deze top is een hoogtepunt binnen het Europese vrijwilligersprogramma en een moment waarop alle energie en passie van deze jongeren samenstroomt in één lobby-sleutelmoment. Dit jaar richten de ONE-Jeugdambassadeurs hun pijlen op de OESO. Daar komen afgevaardigden van de rijkste landen ter wereld samen om de huidige globale kwesties te bespreken, waaronder de juiste aanpak om extreme armoede uit de wereld te helpen. De Jeugdambassadeurs zullen de OESO-afgevaardigden vragen om beleid te promoten dat mensen helpt om zichzelf van armoede te bevrijden. Voornamelijk door meisjes en vrouwen centraal te stellen in globale ontwikkeling.

Politici bewonderen én vrezen jonge activisten, en terecht. Ze kijken op naar hun idealisme en passie, en zijn bang voor hun ongeduld en hun vermogen om scherp door hun politieke rookgordijn te kijken. Met een enorme stunt in het centrum van Parijs, richtten de Jeugdambassadeurs deze week de aandacht van de wereldleiders op hun boodschap. Ze hebben een gigantisch voetbalveld gevormd en zo de wereldleiders gevraagd zich meer te focussen op en meer te investeren in het beëindigen van extreme armoede (geen enkele campagnevoerder kan immers een groot moment als een internationaal voetbaltoernooi links laten liggen.)

 

Voetbalveld op La Defense

Voetbalveld op La Defense

Om een einde te maken aan extreme armoede voor iedereen, moeten we focussen op meisjes en vrouwen. Want daar profiteren hele gemeenschappen van, ook jongens en mannen. Genderongelijkheid staat vandaag bovenaan de agenda. Het is een kwestie waaraan vele jonge mensen terecht iets willen veranderen. Het gaat er niet om ‘het juiste te doen’, het is simpelweg in ieders belang om een meer rechtvaardige, veilige en welvarende wereld te creëren. Aangezien de Jeugdambassadeurs de wereld waarin ze leven actief mee vorm willen geven, is het van groot belang om er het globale aspect bij te betrekken.

Uit ONE’s rapport ‘Armoede is seksistisch’ blijkt dat armoede en genderongelijkheid hand in hand gaan. Het is bijna niet te geloven, maar vandaag krijgen 62 miljoen meisjes nog steeds geen kans op onderwijs, zijn drie van de vier hiv-patiënten onder adolescenten in Afrika meisjes en is de kans dat ze sterft tijdens een bevalling voor een vrouw in Sierra Leone 183 keer groter dan voor een vrouw in Zwitserland. Dit moet veranderen. Niet alleen omdat alle mensen dezelfde kansen en rechten moeten krijgen, maar omdat investeren in vrouwen en meisjes cruciaal is om een einde te maken aan extreme armoede.

Het enthousiasme van jonge mensen is geen farce maar een van de belangrijkste aspecten van onze campagne. De ONE-top is een tekenend voorbeeld van wat ngo’s moeten doen om hun kansen te boosten en verandering te realiseren. En aan alle politici de boodschap: jonge mensen negeren? Op eigen risico!

Onze Jeugdambassadeurs met minister Ploumen

Onze Jeugdambassadeurs met minister Ploumen

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs