Onze Jeugdambassadeurs hebben een boodschap voor premier Rutte

Het is crucialer dan ooit om te investeren in vaccinaties en de toegang daarvan. Op 4 juni komen wereldleiders virtueel bij elkaar om hun financiering aan Gavi, the Vaccine Alliance, bekend te maken. Onze Jeugdambassadeurs hebben daarom een oproep voor premier Rutte. Check en deel deze krachtige oproep:

 

Hieronder kun je de oproep van de Jeugdambassadeurs doorlezen:

Beste premier Rutte

Ik zal ons even kort voorstellen. Wij zijn de 30 Nederlandse ONE Jeugdambassadeurs en zetten ons in voor het beëindigen van extreme armoede en voorkombare ziekten. Over dat laatste willen we het graag hebben. De toegang tot gezondheidszorg is cruciaal om extreme armoede uit te kunnen bannen. 

De huidige pandemie maakt het duidelijker dan ooit – we kunnen niet zonder een werkend gezondheidssysteem. Dat geldt voor Nederland – maar ook voor de rest van de wereld. Virussen maken geen onderscheid in wat dan ook – niet in de taal die je spreekt, je sociale achtergrond en niet in waar je woontAls grenzen niet uitmaken voor het virus, waarom zou dat voor onze reactie op de pandemie dan wel zo zijn? 

Het antwoord MOET globaal zijn. Als we ons niet wereldwijd sterk maken, solidair zijn met anderen en samen werken aan een oplossing, zal de dreiging er altijd zijn  Niet alleen voor het huidige virus, maar ook voor ziekten die we allang hadden kunnen uitroeien, zoals polio, gele koorts en de mazelen. En we moeten ons ook inzetten voor de meest kwetsbare landen, waar de al fragiele gezondheidssysteem onder extra druk staan. Niet alleen qua gezondheid, maar ook het klimaat en de economie staan daar onder extra druk.

We verwelkomen dan ook uw inzet om verder te kijken naar bijvoorbeeld de schuldverlichting van de armste landen – die vaak meer betalen aan rente dan wat ze in hun eigen gezondheidssysteem kunnen stoppen. Maar hameren ook op het belang van de direct impact die Nederland kan hebben voor onder andere het toegankelijk maken van vaccins. We zijn trots op de bijdrage die u namens Nederland heeft toegezegd op de EU-conferentie op 4 mei. We vragen u nu ook om door te pakken. Investeren in Gavi, the Vaccine Alliance, is van cruciaal belang om ervoor te zorgen dat de armste landen ter wereld niet twee pandemieën aan hun broek krijgen. 

De continue steun van Nederland sinds de start van Gavi is letterlijk van levensbelang geweest. We vragen u om dit te blijven doen, en met een bijdrage van 275 miljoen euro voor de komende vijf jaar kan Nederland alleen al ervoor zorgen dat er bijna 10 miljoen kinderen worden gevaccineerd en bijna 250.000 levens worden gered. Hoewel de toekomst ongewis is, weten we dat zonder deze steun een gezondere, eerlijkere en rechtvaardige wereld moeilijk te bereiken is.

We rekenen op u.

Teken de petitie

Kom in actie voor vaccinaties

Kom in actie voor vaccinaties

Beste premier Rutte,
De wereld smeekt om een responsplan voor de pandemie, om:
- kwetsbare mensen te beschermen, mensen met essentieel werk te ondersteunen en een vaccin te maken dat voor iedereen toegankelijk is
- de mensen te ondersteunen die financieel het hardst worden geraakt
- gezondheidssystemen te verstevigen, zodat we voorbereid zijn als dit opnieuw gebeurt

Teken de petitie

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs