Onze 5 successen van de ONE Vote Campagne

Begin dit jaar zijn we van start gegaan met onze ONE Vote Nederland campagne waarbij we kandidaat Tweede Kamerleden van alle verschillende politieke kleuren hebben gevraagd om te beloven dat zij zich in de nieuwe Tweede Kamer zullen inzetten in de strijd tegen extreme armoede en voorkombare ziekten. Hoe we dat hebben aangepakt in corona-tijd? Lees hieronder onze 5 successen en tips! 

 1. EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WERK   

Voorbereiding is alles. Onze Jeugdambassadeurs hebben flink wat trainingen gevolgd om alle ins en outs onder de knie te krijgen. Met een duidelijk doel voor ogen gingen zij enthousiast aan de slag! Check deze tweets over de voorbereidingen die zij gedaan hebben. 

2. HAAL ALLES UIT DE KAST 

In corona tijd is campagne voeren niet gemakkelijk. Onze Jeugdambassadeurs trokken alles uit de kast om de kandidaat-Kamerleden te benaderenEr zijn vele e-mails, Facebook berichten, tweets, Instagram direct messages en zelfs echte handgeschreven brieven richting de Tweede Kamer  gestuurd om de aandacht van de kandidaten te trekken. 

3. VELE HANDEN MAKEN LICHT WERK 

Onze Jeugdambassadeurs stonden er niet alleen voor – ze kregen digitale steun van vele ONE-leden over heel Nederland om de kandidaten te bereiken. Ze lieten zien dat mensen van allerlei verschillende achtergronden en uit elke hoek van Nederland actie eisen in de strijd tegen extreme armoede. Het is belangrijk om te onthouden dat wanneer veel mensen tegelijkertijd hun stem laten horen, dit – een grote impact kan hebben. 

 4. KANSEN MET BEIDE HANDEN GRIJPEN    

In de periode voor de verkiezingen (maar ook daarna) willen politici graag wat van je horen. Er zijn veel debatten, acties, en andere momenten waarop onze Jeugdambassadeurs zelfs in corona tijd hun punt konden maken, hun eisen konden linken aan andere activiteiten, en een blijvende indruk konden achterlatenDaarnaast maakten ze deze video’s om te laten zien wat de verschillende politieke partijen over ontwikkelingssamenwerking denken 

https://twitter.com/ONENederland/status/1367158297766334470

5. DE AANHOUDER WINT 

Vanaf eind januari tot aan de dag van de verkiezingen hebben we campagne gevoerd om kandidaten te overtuigen – en ook daarna hebben we de net geïnstalleerde Kamerleden aangeschreven om zich bij onze strijd aan te sluiten. En het werkt!  

Geen woorden, maar daden 

Nu vraag je je misschien af wat de volgende stap is. Hoewel deze campagne ten einde loopt, ide strijd tegen extreme armoede nog niet gestreden. We zullen de ondertekenaars van onze ONE Vote verklaring eraan herinneren dat ze een belofte gemaakt hebben om zich de komende vier jaar in te zetten voor een betere wereld. Daarnaast zullen we het kabinet in Nederland goed in de gaten houden. Het is tijd om woorden om te zetten in daden. Check hier welke acties jij kunt ondernemen. 

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs