ONE Vote 2019: Onze weg naar succes

ONE Vote 2019: Onze weg naar succes

Weet je nog dat wij in het voorjaar de ONE-Vote campagne in Europa lanceerde? We hadden ambitieuze doelen gesteld – de grootste worden binnen het Europees parlement. En raad eens? DIT. IS. GELUKT

Meer dan 200 Europarlementariërs hebben de ONE-Vote verklaring ondertekend. Geen enkele partij binnen het Europees Parlement is groter dan dit. Geen één! Dit succes is het resultaat van tien maanden lang campagnevoeren door heel Europa. Met het einde van de ONE-Vote campagne in zicht, vonden wij het tijd worden om de ingrediënten voor dit succes met jullie te delen.

1. VOORBEREIDING IS ALLES

De Europese Unie kan op het eerste gezicht een beetje ingewikkeld lijken, maar dit zou je niet moeten ontmoedigen. Onze Jeugdambassadeurs hebben hard gestudeerd om alle belangrijke ins ands outs onder de knie te krijgen. Ze kregen hierbij veel steun van onze eigen beleids- en communicatie experts, die handige rapporten schreven met de beste statistieken. Na al deze voorbereidingen waren ze klaargestoomd voor de echte gesprekken met EU-leiders.

2. GEBRUIK JE STEM

Politici willen graag wat van je horen. Echt waar. Ze zijn tenslotte je gekozen vertegenwoordigers. Dus tijdens alle drukte rondom de Europese verkiezingen gingen onze Jeugdambassadeurs in gesprek met hun lokale kandidaten om over de politiek te praten en stelden ze hen een eenvoudige vraag: als u gekozen bent tot Europarlementariër, bent u dan bereid u in te zetten om extreme armoede te bestrijden?De Jeugdambassadeurs waren ERG overtuigend in hun verzoeken – we hadden het niet zonder hen gekund.

3. ELKE TWEET TELT

Jeugdambassadeurs stonden niet alleen: ze kregen digitale steun van ONE-leden door heel Europa die duizenden berichten, mails en tweets naar politici stuurden. Ze lieten zien dat mensen van allerlei verschillende achtergronden en uit elke hoek van Europa actie eisen in de strijd tegen extreme armoede. Het is belangrijk om te onthouden dat als veel mensen tegelijkertijd een tweet of mail naar beleidsmakers sturen – iets wat slechts weinig moeite kost – een grote impact kan hebben.

4. GA TOT HET UITERSTE

We hebben geprobeerd om Europarlementariërs in hun thuisland te ontmoeten, maar qua timing was dit soms lastig. Daarom reisden 30 Jeugdambassadeurs af naar Brussel. Met de juiste getroffen voorbereidingen en een gezonde dosis enthousiasme waren ze klaar voor bijna 40 gesprekken met beleidsmakers. Ze slaagden erin om de overgrote meerderheid van hen te overtuigen van het belang van de strijd tegen extreme armoede. Dankzij deze inspanningen hebben wij ons ambitieuze doel van meer dan 200 handtekeningen voor onze ONE-Vote verklaring behaald. We hebben de Europese Volkspartij ingehaald en vormen nu de grootste politieke macht binnen het Europees Parlement.

5. LAAT GEEN ENKELE KANS LINKS LIGGEN

Telkens wanneer er een mogelijkheid zich aandiende om met beleidsmakers te praten en onze boodschap te verspreiden, grepen we die kans met beide armen aan. We woonden lokale vergaderingen van het stadhuis bij, liepen regionale kantoren binnen, lieten van ons horen tijdens de hoorzittingen van de kandidaat-commissarissen en de inaugurele speech van de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie. Op die manier lieten we een blijvende indruk achter om gedreven en gepassioneerd te zijn.

Is het dan nu allemaal voorbij?

Nu vraag je je misschien af wat de volgende stap is. Hoewel deze campagne ten einde loopt, is onze strijd voor een Europa dat zich inzet voor een betere en rechtvaardigere wereld nog lang niet voorbij. Bekijk onze ONE Chance campagne en help ons om ervoor te zorgen dat het ontwikkelingssamenwerkingsbudget van de EU de mensen en plaatsen ondersteunt die dit het hardst nodig hebben. Wetende hoe ontzettend veel mensen door heel Europa ons ondersteunen in deze strijd, zijn wij ervan overtuigd dat 2020 vele spannende en succesvolle campagnes zal kennen! Houd onze sociale media in de gaten en tot snel!

Teken de petitie

Vraag onze EU-leiders zich in te zetten voor een toekomst zonder extreme armoede

Vraag onze EU-leiders zich in te zetten voor een toekomst zonder extreme armoede

Beste EU-leiders,
De beslissingen die jullie nu nemen, bepalen de toekomst van ons allemaal. Help ons om een betere toekomst voor iedereen op te bouwen door het EU‑ontwikkelingssamenwerkingsbudget te verhogen - en focus daarbij op de mensen en landen die die hulp het hardst nodig hebben.

Teken de petitie

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs