ONE

ONE in actie voor wereldwijd onderwijs

De wereld zit al een tijdje in een wereldwijde leercrisis: 90% van de kinderen in lage-inkomenslanden kunnen op hun 10e verjaardag nog geen eenvoudig verhaal lezen en begrijpen. En toen COVID-19 toesloeg werd dat nog erger. op het hoogtepunt van de pandemie waren er 1,6 miljard kinderen die niet naar school gingen. Daarnaast zeiden 8 van de 10 kinderen uit 46 ondervraagde landen dat ze sinds het begin van de pandemie weinig of helemaal niet geleerd hadden.

Welke acties hebben we als ONE ondernomen? 

We begonnen onze campagne ter ondersteuning van een volledig gefinancierd wereldwijd partnerschap voor onderwijs (Global Partnership for Education, GPE) met een petitie en een quiz om te zien of jij beter kon scoren dan een 10-jarige. Op die leeftijd zouden kinderen de overgang moeten maken van het leren lezen naar het lezen om te leren. 

Ons Britse team bezocht Westminster om de petitie te overhandigen aan Wendy Morton MP, minister bij het Foreign, Commonwealth & Development Office en Helen Grant MP, speciaal gezant voor meisjesonderwijs.

Jeugdambassadeurs uit het Verenigd Koninkrijk op Parliament Square, Londen (juli 2021)

Ons team in Frankrijk en hun activisten hadden maar liefst 15 ontmoetingen met parlementsleden. Ze stemden er allemaal mee in om onze campagne te ondersteunen! Ze brachten ook een boodschap over aan president Emmanuel Macron voorafgaand aan het Generation Equality Forum:

Parvis des droits de l’Homme. Trocadero, Parijs, Frankrijk
Fotograaf: Julie Glassberg (juni 2021)

Ons team en onze activisten in de VS hielden (virtueel) 60 ontmoetingen met leden van het Congres om het belang van wereldwijd onderwijs en GPE te bespreken, en waarnemend CEO Tom Hart “stak ook zijn hand op” voor onderwijs in een GPE panelgesprek met David Moinina Sengeh, minister van Onderwijs van Sierra Leone.

Afrikaanse collega’s sloten zich aan bij meer dan 80 maatschappelijke organisaties, 14 parlementsleden, zes kunstenaars en 43 individuen op het continent om met een open brief de Afrikaanse staatshoofden te vragen de binnenlandse overheidsfinanciering van onderwijs in hun landen te beschermen.

Onze ONE Champions namen ook deel aan een “klokkenstunt” om onze boodschap onder de aandacht te brengen en ontmoetten plaatsvervangend stafchef van de president Ruth Kagia in het Kenyatta International Conference Centre in Nairobi, om de brief en petitie te overhandigen.

ONE Champions in Nairobi, Kenia (juli 2021)

ONE Champions met plaatsvervangend stafchef van de president, Nairobi, Kenia (juli 2021)

En daarnaast tekenden maar liefst meer dan 85.000 mensen onze petitie, deden de quiz, spraken zich uit op sociale media, en stuurden brieven en berichten naar beleidsmakers om hen te overtuigen te investeren in onderwijs!

Lost Potential Tracker

Om de omvang van de wereldwijde leercrisis te meten, lanceerden de ONE Campaign, het Global Partnership for Education (GPE), en Save the Children de Lost Potential Tracker. Dit interactieve instrument combineert gegevens van de Wereldbank en UNESCO over leerarmoede met schattingen van UN Population om, in real time, het stijgende aantal kinderen te volgen dat op 10-jarige leeftijd niet in staat is een eenvoudige zin te lezen en te begrijpen sinds de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s) in 2015 werden vastgesteld. Alleen al in 2021 zullen meer dan 70 miljoen kinderen, gelijk aan de bevolking van Senegal en Kenia samen, er niet in slagen om voor hun 10e verjaardag basisvaardigheden te verwerven op het gebied van lezen en schrijven.

Leren in Lockdown

Als onderdeel van de Lost Potential Tracker deelden we verhalen van kinderen en leraren over de hele wereld die door de crisis getroffen zijn. We ontmoetten de 10-jarige Esther Okore van Nigeria, Teresia Njeri Ngugi uit Kenia, en Bahati Bugiri en Nankafu Ndamwenge Furaha uit de DRC. We spraken ook met kinderen en leraren in onze “Learning in Lockdown” videoserie, zoals Hassan, een 12-jarige leerling uit Senegal:

We vroegen ook kinderen uit de hele wereld een brief te sturen naar de wereldleiders over het belang van lezen en om hun favoriete boeken te delen! 

Wat gebeurde er op de conferentie?

Op de conferentie nam de Engelse Jeugdambassadeur Sikemi Okunrinboy deel aan de conferentie zelf! Selina Nkoile, een ONE Champion uit Kenia, besprak ook de kracht van onderwijs naast mensen als Malala, Julia Gillard, en verschillende staatshoofden. Twee andere Britse Jeugdambassadeurs, Laura en Agnese, waren ook aanwezig om te praten over het belang van wereldwijd onderwijs.

Helaas was het resultaat van de conferentie teleurstellend. Zoals Edwin Ikhuoria, Afrikaans Uitvoerend Directeur voor ONE zei:

“Na alle retoriek van leiders over het belang van investeren in onderwijs, is dit een uiterst teleurstellend resultaat. Hoewel deze toezeggingen de toekomst van nog veel meer kinderen veilig zullen stellen, is de realiteit dat we nog steeds $1 miljard onder het oorspronkelijke doel zitten. 

“Helaas vertelt de rapportkaart voor de leiders na de conferentie een maar al te bekend verhaal – ze moeten beter hun best doen.” 

We moeten nu leiders ertoe aanzetten om  op zoek te gaan naar nieuwe manieren om de financieringskloof te dichten en ervoor te zorgen dat budgetten doelgericht en efficiënt worden besteed. We hopen dat je mee strijdt!

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs