Meerderheid Tweede Kamerleden belooft zich in te zetten voor einde extreme armoede
Jeugdambassadeurs

Meerderheid Tweede Kamerleden belooft zich in te zetten voor einde extreme armoede

DOE MEE

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Tijdens de verkiezingscampagne voor de Tweede Kamer voerden niet alleen politici maar ook wij campagne. Wij reisden stad en land af om politici zwart op wit te laten beloven de strijd tegen extreme armoede te steunen. Van Heerenveen tot Rotterdam, van Amsterdam tot Eindhoven, overal waar politici waren, waren ook onze ONE Jeugdambassadeurs!

Meer dan 115 kandidaat-Tweede Kamerleden waren het met onze Jeugdambassadeurs eens: extreme armoede moet de wereld uit! Door de ONE Vote verklaring te ondertekenen beloofden ze dat ze – als ze verkozen zouden worden- zich zouden inzetten voor de strijd tegen extreme armoede, hulp te richten op landen die het minst hebben en om de behoeften van vrouwen en meisjes centraal te stellen in het ontwikkelingsbeleid.

De campagne was een groot succes! De lijsttrekkers van 10 partijen hebben de ONE Vote verklaring ondertekend: Sybrand Buma (CDA), Alexander Pechtold (D66), Jesse Klaver (GroenLinks), Lodewijk Asscher (PvdA), Emile Roemer (SP), Gert-Jan Segers (CU), Marianne Thiemen (PvdD), Henk Krol (50Plus), Tunahan Kuzu (DENK) en Kees van der Staaij (SGP). Bovendien heeft de meerderheid van de verkozen Kamerleden de belofte ondertekend, een resultaat waar we erg trots op zijn.

Maar daar bleef het niet bij! We hadden ook een online petitie, waarmee meer dan 12000 Nederlanders de nieuwe Tweede Kamer hebben opgeroepen om de beloften van Nederland aan ‘s werelds armsten na te komen, zodat we vóór 2030 extreme armoede kunnen helpen beëindigen. Onze Jeugdambassadeurs hebben de petitie overhandigd aan de nieuwe Tweede Kamer.

Nu onze ONE Vote campagne is afgerond, gaan we deze politici aan hun belofte houden! Kijk op one.org om te zien hoe jij ons kunt steunen!

Praat mee

Richtlijnen reacties

Gerelateerde blogs