Het Jeugdambassadeurs programma 2016: een fantastisch jaar!

Het Jeugdambassadeurs programma 2016: een fantastisch jaar!

Wereldleiders en het Nederlandse publiek konden niet om onze jeugdambassadeurs heen!

ONE zet zich in tegen extreme armoede en voorkombare ziekten. In 2016 hebben we hiertoe verschillende campagnes gevoerd in Nederland. En dat samen met onze 40 gepassioneerde en enthousiaste jeugdambassadeurs!

Zij kwamen op voor de rechten van vrouwen en meisjes, onderwijs voor vluchtelingenkinderen en vroegen minister Ploumen om voldoende financiering beschikbaar te maken voor het Global Fund, dat onder andere hiv/aids bestrijdt. Mede door de inzet van onze jeugdambassadeurs, konden Nederlandse politici en wereldleiders onze boodschap niet negeren! Daarnaast hebben ze met een hoop mensen gesproken over extreme armoede, en hen aangespoord onze petities te ondertekenen – en zeker niet zonder resultaat!

Hieronder een overzicht van een aantal activiteiten die onze jeugdambassadeurs hebben gedaan.

De jeugdambassadeurs gingen naar vele festivals... soms met leuke gadgets, zoals deze VR-bril!

De jeugdambassadeurs gingen naar vele festivals… soms met leuke gadgets, zoals deze VR-bril!

Ook online hebben de jeugdambassadeurs veel campagne gevoerd.

Ook online hebben de jeugdambassadeurs veel campagne gevoerd.

dees

Ze hebben zelfs, in samenwerking met Plan Nederland, een hele workshop opgezet, georganiseerd en gepresenteerd!

Samen in Parijs met jeugdambassadeurs van over de hele wereld

Onze jeugdambassadeurs hebben niet alleen in Nederland actiegevoerd. Een van de hoogtepunten van dit jaar was zeker de summit in Parijs, waar de jeugdambassadeurs samenkwamen met andere jongeren uit allerlei verschillende Europese landen en Nigeria. Samen werden ze toegesproken tot politici, gingen ze naar lobby-meetings en voerden ze een grote stunt uit, midden in de stad!

parijsfoto

Op de foto met een Franse minister… ze pasten er niet eens allemaal op!

Met ruim 300 jongeren een stunt uitvoeren in Parijs… Gaaf!

Met ruim 300 jongeren een stunt uitvoeren in Parijs… Gaaf!

Gezellig, maar met een belangrijk doel: jeugdambassadeurs op festivals

Het was een heerlijke zomer, en net zoals vele andere jongeren in Nederland waren onze jeugdambassadeurs te vinden op verschillende festivals… maar ze stonden er met een boodschap! Door in gesprek te gaan met festivalgangers, riepen jeugdambassadeurs honderden mensen op om samen met ONE in actie te komen tegen onrecht. Door hun overtuigingskracht hebben vele mensen de petities van ONE ondertekend. Ze waren dit jaar onder andere te vinden op bevrijdingsfestivals, Holi, Parkpop, Lepeltje Lepeltje, Nacht van de VN en Afrikadag…en op nog vele andere evenementen!

Jeugdambassadeurs op de introductiedag van Universiteit Wageningen

Jeugdambassadeurs op de introductiedag van Universiteit Wageningen

Jeugdambassadeurs Nicky en Yanthe vertellen festivalgangers over ONE

Jeugdambassadeurs Nicky en Yanthe vertellen festivalgangers over ONE

‘Daar heb je ze weer…’ In gesprek met politici.

Onze jeugdambassadeurs hebben een recordaantal politici ontmoet dit jaar! Soms hadden we een afspraak gemaakt, maar de jeugdambassadeurs waren ook vaak zo vindingrijk om een politici spontaan aan spreken. Belangrijke misstanden werden zo aan het licht gebracht. Inmiddels weet bijna iedere politici hoe laat het is, als ze een jongere in een ONE-shirt aan zien komen… Dat hebben ze dus fantastisch gedaan, of, zoals vicevoorzitter van de Europese Commissie Frans Timmermans dat zei: “You Rock!”

In het Europees Parlement gingen we in gesprek met MEP Annie Schreijer-Pierik.

In het Europees Parlement gingen we in gesprek met MEP Annie Schreijer-Pierik.

gadgdag

In gesprek met minister Ploumen van handel en ontwikkelingssamenwerking

De jeugdambassadeurs konden ook Samsom nog even aan zijn jasje trekken.

De jeugdambassadeurs konden ook Samsom nog even aan zijn jasje trekken.

Een hoop ervaringen en vaardigheden rijker

Niet alleen hebben de jeugdambassadeurs veel kunnen betekenen in de strijd tegen extreme armoede, zelf hebben ze ook veel kunnen leren het afgelopen jaar. Jeugdambassadeur Nicole schreef een blog over haar ervaringen. De ambassadeurs ontvingen training op het gebied van lobby en media, en leerden veel bij over de Nederlandse politiek en campagne voeren. Ze hebben kennis en vaardigheden op gedaan die ze nog tijdens hun verdere carrière zullen kunnen gebruiken.

gaga

Onze jeugdambassadeurs op het partijcongres van D66. Ze hebben veel geleerd over de Nederlandse politiek.

ya-in-nieuws-plaatje

Ook in de (lokale) media wisten de jeugdambassadeurs veel aandacht te krijgen voor het werk van ONE.

Kom ook in actie tegen extreme armoede en word ONE jeugdambassadeur in 2017! 

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs