De beste campagne momenten van 2019 in foto’s

Het was een druk jaar voor ONE! Over de hele wereld hebben onze ONE-leden en Jeugdambassadeurs zich hard gemaakt voor belangrijke kwesties, van gezondheidszorg tot gendergelijkheid, het budget voor ontwikkelingssamenwerking en nog veel meer.

We zouden met hele opstellen dit harde werk kunnen omschrijven – maar in plaats daarvan gaan we het u laten zien met foto’s. Hier zijn een aantal memorabele momenten die wij in 2019 hebben meegemaakt:

NEDERLAND

Onze Jeugdambassadeurs hebben zich fantastisch ingezet in de strijd tegen aids, tuberculose en malaria. Ze hebben campagne gevoerd op festivals, op straat en tijdens ontmoetingen met invloedrijke personen. Ze hebben zelfs meer dan 1.000 brieven en 125.000 petitie-handtekeningen overhandigd aan onze minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sigrid Kaag. Ook brachten ze een bezoekje aan de Deense, Australische en Franse ambassades om een brief af te leveren waarin ze deze overheden vroegen om hun bijdrage aan het Global Fund te verhogen. Bij de Franse ambassade spraken zij met de Franse ambassadeur die ons petitie bord zó mooi vond, dat het nu op een prominente plek in zijn kantoor staat.

Annefloor Alting, Campaigns Intern, Nederland

NIGERIA

In Nigeria hebben 67.000 mensen de Youth Declaration ondertekend. Deze petitie vormde het middelpunt van de Vote Your Future Campaign, waarbij meer dan 9.000 jongeren betrokken waren in offline acties in zes geopolitieke zones in Nigeria. In juli hebben zes ONE-leden en medewerkers samen met Serah Makka-Ugbabe, directeur van ONE in Nigeria, deze petitie overhandigd aan de vice-president, Yemi Osinbajo – met succes! Vanwege de vele handtekeningen en de overtuigende Youth Declaration heeft de vice-president toegezegd zich de komende vier jaar in te zetten om meer kansen voor jongeren te creëren.

Olalekan Obisesan, Campaigns Assistant, Nigeria

VERENIGD KONINKRIJK

Voor het Verenigd Koninkrijk speelde de financiële toezegging voor het Global Fund ter bestrijding van aids, tbc en malaria afgelopen jaar een grote rol. Onze Jeugdambassadeurs en ONE-leden hebben hun parlementsleden ontmoet en hen gevraagd dit levensreddende fonds te ondersteunen. Met 20 vergaderingen op één dag en talloze andere ontmoetingen in verschillende kiesdistricten, hebben ze een duidelijke boodschap gestuurd naar de juiste personen die de macht hebben om verandering teweeg te brengen. De toezegging van het Verenigd Koninkrijk aan het Global Fund zal helpen om 2 miljoen levens te redden en onze Jeugdambassadeurs hebben een rol gespeeld om dat waar te maken.

Jasmine Wakeel, Campaigns Coordinator, VK/Ierland

ITALIË

Bij de lancering van het Jeugdambassadeursprogramma in Italië hebben onze jonge activisten de diplomatieke adviseur van de premier ontmoet bij het ‘Palazzo Chigi’, de officiële residentie van de regering. Terwijl ze daar waren, deelden ze een sterke boodschap: “we willen dat Italië leiderschap toont in de strijd tegen extreme armoede”.

Deze boodschap is goed overgekomen! Onze Jeugdambassadeurs ontvingen zelfs een brief van premier Giuseppe Conte zelf, waarin hij de jonge activisten aanmoedigde om hun nobele missie voort te zetten. Hij prees hun acties om bewustzijn te creëren over kwesties die “niet alleen cruciaal zijn voor het lot van het Afrikaanse continent, maar ook voor de toekomst en het welzijn van de rest van de wereld.”

Caterina Scuderi, Campaigns and Media Coordinator, Italië

SENEGAL

Wij hebben het afgelopen jaar samengewerkt met de Senegalese muzikant en campagnevoerder Black Queen om een petitie te starten om gendergerelateerd geweld te stoppen. In Senegal is verkrachting namelijk nog geen ernstig misdrijf volgens de wet en wij vinden dat dit moet veranderen. De petitie roept de Senegalese overheid op om een wet in te stellen die verkrachting strafbaar stelt als ernstig misdrijf en om slachtoffers van gendergerelateerd geweld te beschermen. ONE heeft deze petitie actief op sociale media-kanalen gepromoot. Ook in andere landen is er zowel offline als online actie voor gevoerd. De petitie heeft inmiddels 96.046 handtekeningen!

Lola Ogunrinade, Special Projects Coordinator, Senegal

CANADA

Als onderdeel van onze Global Fund-campagne in Canada hebben duizenden ONE-leden gepleit voor een vroege en sterke financiële toezegging aan het Global Fund. We brachten partners uit verschillende sectoren samen, waaronder aids-organisaties, medische experts en de LGBTQ-gemeenschap. Onze gezamenlijke inspanningen resulteerde in een bijeenkomst bij het Parc de l’Espoir in Montreal tijdens het pride-weekend. Hier hebben wij de slachtoffers van aids herinnerd en vroegen wij de Canadese regering om de strijd aan te gaan om aids te beëindigen – niet alleen thuis, maar overal.

De overheid hoorde ons luid en duidelijk! Op 2 augustus beloofde minister Maryan Monsef een  financiële toezegging van 930 miljoen canadese dollar aan het Global Fund ter bestrijding van aids, tuberculose en malaria; een toename van 16% vergeleken met Canada’s vorige toezegging drie jaar geleden.

Hang Tran, Campaigns Assistant, Canada

FRANKRIJK

Op Internationale Vrouwendag werkten 45 gendergelijkheid activisten samen aan een krachtige open brief aan wereldleiders om vooruitgang en niet slechts beloftes te eisen voor vrouwen over de hele wereld.

In mei vond een G7-bijeenkomst plaats in Parijs, waar gender ministers de toezeggingen bespraken die de staatshoofden in augustus tijdens de G7-top zouden maken. Het Franse ONE-team en onze leden waren in veelvoud aanwezig en lieten het petitie bord zien om ministers eraan te herinneren dat beloftes niet langer voldoende zijn. Jeugdambassadeurs, samen met jeugdgezant Aya Chebbi van de Afrikaanse Unie, verhieven hun stemmen en waren zó overtuigend dat de Franse minister de slogan van onze campagne ‘Progress Not Promises’ in haar tweets oppikte.

Anna Dubarle, Project Assistant, Frankrijk

VERENIGDE STATEN

Amerikaanse ONE-leden probeerden in allerlei gemeenschappen steun te krijgen voor het Global Fund. Verkozen leiders in verschillende kiesdistricten vinden het leuk om te horen wat hun kiezers belangrijk vinden, dus hebben we onze leden geholpen om meer dan 14.000 brieven (echte brieven met pen en papier!) te schrijven aan hun congresleden. In deze brieven spoorden zij hen aan om het voortouw te nemen in de strijd tegen aids, tuberculose en malaria. Onze vrijwilligers waren óveral te vinden, van lokale boerenmarkten tot stadsfestivals en enkele grote muziekfestivals zoals Bonnaroo en Lollapalooza, waar ze met voorbijgangers praatten en hen overtuigden om actie te ondernemen.

Charlie Harris, Associate Director of Membership Mobilization, US

DUITSLAND

Als onderdeel van onze strijd voor een sterk Duits ontwikkelingssamenwerkingsbudget lobbyden onze Jeugdambassadeurs in september in het parlement in Berlijn. Ze hadden een aantal ontmoetingen met invloedrijke personen van de Duitse Bondsdag en vroegen hen om steun voor bepaalde kwesties omtrent de begrotingsonderhandelingen voor 2020. Hun stemmen werden gehoord! We zagen een aanzienlijke toename van investeringen in onderwijs en gezondheidszorg voor iedereen. Dit bewijst opnieuw dat de toewijding en het enthousiasme van jongeren echt veranderingen teweeg kan brengen en ervoor kan zorgen dat politici wereldwijde uitdagingen niet langer uit de weg gaan.

Hannah Lang, Campaigns and Advocacy Intern, Duitsland

EUROPESE UNIE

Tegen de tijd dat de Europese verkiezingen eind mei plaatsvonden, hadden onze Jeugdambassadeurs al meer dan 300 kandidaten – die streden voor een zetel in het Europees Parlement – getweet, gemaild, gebeld en ontmoet. Als gevolg hiervan ondertekenden meer dan 160 van de nieuw gekozen Europarlementariërs onze ONE-Vote verklaring, inclusief de nieuwe voorzitter van het Europees Parlement, David Sassoli. Alle ondertekenaars beloven zich in te zetten voor de strijd tegen extreme armoede.

Onze Jeugdambassadeurs uit Frankrijk, België, Nederland, Italië, het Verenigd Koninkrijk, Ierland en Duitsland hebben vele gesprekken gevoerd met Europarlementariërs en meer dan 200 interviews aan de pers gegevens. Hun inzet was van groot belang om ervoor te zorgen dat ONE Vote-ondertekenaars nu de grootste politieke macht in het Europees Parlement vormen: 204 Europarlementariërs hebben de ONE Vote-verklaring inmiddels ondertekend.

Martina Barnocelli, Campaigns Assistant, EU

AFRIKAANSE UNIE

ONE organiseerde in samenwerking met het AU & State Department of Youth een Youth Consultation Forum in Kenia om betrokkenheid met jongeren te bevorderen en de opvattingen van jonge Afrikanen over overheidsbeleid te horen. Discussies, geleid door Aya Chebbi en andere experts, waren gericht op migratie, governance, technologie en innovatie. De Keniaanse president Uhuru Kenyatta, die ONE’s ‘Jeugdzone’ bezocht en met onze leden in gesprek ging, opende officieel de ministeriële bijeenkomst. De aanbevelingen van de jeugd werden opgenomen in een communiqué, die Afrikaanse ministers van Public Service in juni hebben aangenomen.

Afrikana Njuru, Policy and Advocacy Consultant, Kenia

IERLAND

In november vonden de lobby dagen plaats in Brussel. Ierse Jeugdambassadeurs hebben zich enthousiast ingezet voor de ONE Vote-campagne. Ze hebben hun kandidaten voor het Europees Parlement ontmoet, waarbij 90% (!) van de gekozen Europarlementariërs beloofden zich hard te willen maken voor de strijd tegen extreme armoede. Onze Jeugdambassadeurs kunnen met trots zeggen dat de Ierse vertegenwoordigers in Europa, vanuit het hele politieke spectrum, ONE’s doel ondersteunen om een einde te maken aan extreme armoede en voorkombare ziektes.

Jasmine Wakeel, Campaigns Coordinator, VK/Ierland

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs