De AIDS Conferentie 2018: actie, activisme en aandacht

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Het zal je waarschijnlijk niet zijn ontgaan – de AIDS Conferentie was in Amsterdam! En daar konden ONE en de Jeugdambassadeurs natuurlijk niet bij ontbreken.

Jeugdambassadeurs uit alle landen
Onze ervaren Jeugdambassadeurs uit Ierland, Verenigd Koninkrijk, België, Duitsland, Frankrijk, Italië en Nederland waren voor twee dagen aanwezig op de conferentie waarbij ze zowel hun kennis deelde alsmede kennis opdeden over de strijd tegen hiv en aids. Dat begon met de spectaculaire opening van het Global Youth Village op zondagavond 22 juli in de RAI in Amsterdam, met een rock opera, een dragqueen show en speeches van Amsterdam Youth Force en de nieuwe burgemeester Femke Halsema.

Workshop
Op de maandag 23 juli, de allereerste officiele dag van de Internationale AIDS Conferentie (IAC) in Amsterdam, gaven onze Jeugdambassadeurs een interactieve workshop over de kracht van (jeugd) activisme!

Jeugdambassadeur Maujong presenteert en publiek en panel luisteren aandachtig

Trudy, uit het Verenigd Koninkrijk, begon met een introductie van ONE en ons werk. Daarna sprak Maujong, een Ierse Jeugdambassadeur (van oorsprong Nigeriaans), gepassioneerd over het belang van campagnes en activisme en waarom we onze doelen moeten blijven najagen! Ronald, een van de Nederlandse Jeugdambassadeurs, sloot dit gedeelte af en introduceerde daarna een case study zodat de aanwezigen een voorbeeld van een succesvolle campagne konden zien die onze Jeugdambassadeurs zelf eerder gedaan hadden. De campagne die hij besprak was onze campagne voor het Global Fund ter bestrijding van hiv/aids, tuberculose en malaria.

Na deze presentaties begon het interactieve gedeelte van de workshop waarbij de aanwezigen in een groep aan de slag gingen met hun eigen campagne plan. Mirjam, Sara, Melina en Elin, vier Jeugdambassadeurs uit vier verschillende landen, hielpen hen met dit plan en leidde de discussie. Dankzij de uitleg over hoe je slimme campagne plannen maakt kwamen de tongen makkelijk los, en binnen een half uur waren er heel wat toffe campagne ideeën ontstaan.

Jeugdambassadeurs Elin, Sara, Melina en Mirjam leidde de discussie

Als laatste spraken Joyce en Marjolein, twee Nederlandse Jeugdambassadeurs, over het belang van een follow-up plan en het vastleggen van concrete doelen voor je campagnes. Na de presentatie bleven er nog een aantal mensen napraten en het was duidelijk dat de workshop zeer geslaagd was!

Sterke campagnes zijn nodig voor een aidsvrije toekomst. Volg onze Jeugdambassadeurs op Twitter en Facebook via #ONEYouth om hen aan de slag te zien!

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

You agree to receive occasional updates about ONE’s campaigns. You can uitschrijven at any time.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs