8 redenen waarom we naar de ONE Summit gaan
Jeugdambassadeurs

8 redenen waarom we naar de ONE Summit gaan

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Elk jaar komen onze Jeugdambassadeurs uit heel Europa bijeen om te lobbyen met politici, en aan hun campagnevaardigheden te werken en – het belangrijkste – de wereld te laten zien dat verandering mogelijk is.

Onze Europese Jeugdambassadeurs, plus een aantal Nigeriaanse en Noord-Amerikaanse Jeugdambassadeurs komen binnen enkele dagen samen in Brussel voor de vierde ONE Summit. Waarom zij er zin in hebben? Lees dat hieronder!

VERENIGD KONINKRIJK
Eerder dit jaar moesten de Britse Jeugdambassadeurs snel aan de slag voor hun onverwachte verkiezingen. Ze lanceerde de Speak Up Speak Out campagne, waarbij ze hun politici vroegen ontwikkelingssamenwerking te ondersteunen – welke door sommige media in een kwaad daglicht wordt gezet. Nu zijn ze klaar om hun stem in Brussel te laten horen en te laten weten dat ook de Britten mensen ondersteunen die in de armste landen leven. Meer dan ooit, is het cruciaal dat het Verenigd Koninkrijk een wereldspeler blijft in de strijd tegen extreme armoede.

IERLAND
Jeugdambassadeurs uit Ierland gaan naar Brussel om met hun Europarlementariërs te spreken. Zij weten dat het waarborgen van een sterk EU-ontwikkelingsbudget voorop staat in onze missie om extreme armoede te beëindigen. Hun eigen campagne op onderwijs voor meisjes laat zien dat jongeren niet de leiders van de toekomst zijn maar de leiders van vandaag. Het wordt tijd dat we dat allemaal inzien.

 Nederlandse ambassadeurs in Den Haag

NEDERLAND
Na hun lobbyactiviteiten tijdens de nationale verkiezingen in maart gaan de Nederlandse Jeugdambassadeurs nu naar Brussel. Ze zijn er klaar voor om hun invloed te gebruiken om het EU-ontwikkelingsbudget te beschermen. Met de steun van onze ONE-leden hebben ze een sterke zaak om de politici te overtuigen. Hun mening is belangrijk, en ze zijn klaar om Brussel te veroveren om verandering te creëren!

 De Nigeriaanse Kampioenen

NIGERIA
Als leden van de ONE familie zijn we allemaal anders. We komen uit verschillende culturen en bevolkingslagen, maar we hebben hetzelfde doel – we willen extreme armoede beëindigen. Onze Jeugdambassadeurs (daar noemen ze zich Kampioenen) in Nigeria zijn een constante kracht en stem in Nigeria die pleiten voor betere gezondheidszorg en onderwijs voor meisjes. De ONE Kampioenen komen in Brussel samen met jeugdambassadeurs van over de hele wereld om ideeën te delen over hoe we de wereld kunnen veranderen.

DUITSLAND
Luisa Neubauer, een ONE-Jeugdambassadeur in Duitsland, zei: “Ik reis naar Brussel omdat ik geïnspireerd ben door het potentieel van mijn generatie! Als Jeugdambassadeurs zijn we verenigd in actie. In Brussel sturen wij een krachtig bericht naar de leiders van Europa en vragen hen een rechtvaardige en duurzame toekomst te realiseren. Wij zijn de beleidsmakers van morgen en het is onze tijd om te schitteren.”

FRANKRIJK
Na hun lobbydagen met parlementsleden voor het Franse budget voor 2018 zullen de Franse jeugdambassadeurs hun strijd verderzetten op Europees niveau. In navolging van hun nationale acties zullen de Franse jeugdambassadeurs in Brussel oproepen tot een ​sterk EU-ontwikkelingsbudget. De Europese Unie is de grootste donor van ontwikkelingssamenwerking: haar bezuinigingen zouden miljoenen mensen in de armste landen van de wereld treffen. De Franse Jeugdambassadeurs gaan daarom pleiten voor de bescherming van EU-ontwikkelingsuitgaven, gericht op het beëindigen van extreme armoede.

Italiaanse Jeugdambassadeurs in het parlement

ITALIË
Activisme van jongeren is zeer belangrijk om te veranderen wat er in deze wereld verkeerd is. Italiaanse Jeugdambassadeurs zullen naar Brussel reizen om te spreken over het onrecht van extreme armoede en om te discussiëren met de leden van het Europees Parlement over de noodzaak van een ambitieus EU-ontwikkelingsbudget voor 2018. Op basis van solidariteit en respect voor de menselijke waardigheid, kan de EU haar rug niet toekeren aan de armste mensen ter wereld door te bezuinigen op het ontwikkelingsbudget.

BELGIË
De Belgische Jeugdambassadeurs wonen dan misschien al in het land waar de Summit gehouden wordt, maar ze zijn niet minder enthousiast of gemotiveerd dan degene die speciaal naar Brussel komen! Ze spreken graag met EU-politici en doen hun best om het proces te beïnvloeden door van zich te laten horen. Ze werken samen met de Jeugdambassadeurs uit heel Europa om één simpele reden: gehoord te worden.

Wil je zien hoe jongeren de wereld veranderen? Volg #ONEYouth17 om te zien wat er op de ONE Summit gebeurt!

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

You agree to receive occasional updates about ONE’s campaigns. You can uitschrijven at any time.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs