3 belangrijke lessen uit ons ONE-onderzoek

Er is geen twijfel over mogelijk: ONE-leden zijn unieke en indrukwekkende mensen. Onze activisten vormen een zeer diverse groep en vertegenwoordigen bijna elk land ter wereld. Daarom komen we graag meer over jullie te weten.

Eerder dit jaar startten we een onderzoek om jullie beter te leren kennen. Wat hebben jullie met elkaar gemeen? Wat zet jullie aan tot actie? Dit zijn de drie belangrijkste conclusies uit het onderzoek:

1. ONE-leden zijn heel gedreven, en niet alleen als het over extreme armoede gaat.

We vroegen jullie welke problemen jullie tot actie aanzetten. Het antwoord is duidelijk: ONE-leden willen vooral de klimaatverandering aanpakken, de toegang tot onderwijs en water vergroten, de kwaliteit van sanitaire voorzieningen verbeteren en een eind maken aan genderongelijkheid.

Hoewel die thema’s overal ter wereld leven, beïnvloedt de woonplaats van ONE-leden hun antwoord. ONE-leden uit Nigeria vinden betere kansen op kwalitatief goed onderwijs het allerbelangrijkst. Terwijl Amerikaanse en Nederlandse leden zich vooral willen inzetten om hongersnood te beëindigen en goede voeding te bevorderen.  

We vonden het geweldig dat – hoe verschillend de antwoorden ook waren – één missie bij alle leden overeenkwam: extreme armoede bestrijden.  Om een eind te maken aan extreme armoede, moeten we meerdere gebieden aanpakken. Armoede wordt in stond gehouden door veel verschillende oorzaken.

2. ONE-leden zijn optimistisch over de toekomst en het effect van onze acties.

In een tijd van gepolariseerde politiek en onzekerheid blijven onze leden positief over de impact die hun acties heeft in de strijd tegen extreme armoede. Een overweldigende 94 procent van de respondenten vindt dat ze een verschil kunnen maken. Dat is goed nieuws. Want optimisme is essentieel om extreme armoede aan te pakken.

Onze leden benaderen politieke vertegenwoordigers, komen als vrijwilliger naar ONE-evenementen of delen onze content online. Dankzij dat enthousiasme kunnen wij enorme veranderingen teweegbrengen. Het laat besluitvormers zien dat we niet alleen zijn. Achter ons staat een beweging van mensen die bereid zijn om alles te doen wat nodig is extreme armoede te beëindigen.

3. ONE-leden motiveren anderen graag om mee te doen aan de strijd tegen extreme armoede.

Het merendeel van de respondenten gaf aan dat ze hun vrienden en familie willen motiveren om lid te worden van ONE. Slechts 12 procent van alle respondenten is daar niet toe bereid, en van de Nederlands zou slechts 14 procent ONE niet aanbevelen. In Nigeria antwoordde maar liefst 88 procent van de leden dat ze ONE heel graag aanbevelen. We vinden het geweldig dat zoveel leden zo gedreven zijn om ons te laten groeien.

Hartelijk dank aan alle leden die deelnamen aan het onderzoek. In onze gezamenlijke strijd tegen extreme armoede houden we zeker rekening met jullie mening.

Ben je nog geen lid? Schrijf je dan nu in en doe met ons mee in de strijd tegen extreme armoede!

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs