16 miljoen levens zullen geholpen worden te redden!

16 miljoen levens zullen geholpen worden te redden!

JA! Het is gelukt – dankzij jou en onze ONE-activisten hebben we 14 miljard dollar aan het Global Fund ter bestrijding van aids, tuberculose en malaria kunnen ophalen – en daarmee kunnen we 16 miljoen levens helpen redden. Lees hier hoe we dat voor elkaar hebben gekregen.

Het Global Fund is een fonds die financiële ondersteuning geeft aan landen ter bestrijding van aids, tuberculose en malaria. Elke drie jaar maken internationale donoren (overheden, internationale organisaties, filantropen en bedrijven) bekend hoeveel geld zij bijdragen aan dit fonds.

ONE heeft campagne gevoerd met als doel om bij de conferentie in Lyon op 10 oktober 14 miljard dollar op te halen voor het Global Fund voor de periode 2020-2022. En dat is gelukt! Hiermee kan het Global Fund zestien miljoen levens helpen redden én het brengt ons weer een stapje dichter bij het uitbannen van extreme armoede en voorkombare ziektes voor 2030.

Nederland

Nederlandse Jeugdambassadeurs hebben actief campagne gevoerd rondom het Global Fund. Ze hebben handtekeningen opgehaald door op straat campagne te voeren, bij festivals gestaan om aan iedereen te laten weten wat voor een belangrijke rol het Global Fund speelt in het bestrijden van aids, tuberculose en malaria en zijn zelfs op gesprek geweest bij de minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Sigrid Kaag, om haar de handtekeningen en meer dan 1.000 ansichtkaarten te overhandigen.

Jeugdambassadeurs overhandigen het petitiebord aan minister Kaag

Daarnaast hebben ze de Franse ambassadeur gesproken in Den Haag en benadrukt dat Frankrijk, als gastland van de conferentie, verantwoordelijkheid en leiderschap moet tonen en hebben aan hem verzocht de Franse bijdrage aan het fonds met tenminste 25% te verhogen. Ook hebben ze een bezoek gebracht aan de Deense en Australische ambassades en een brief achtergelaten voor de Deense en Australische Minister-Presidenten met het verzoek om respectievelijk 495 miljoen Deense Kronen en 300 miljoen Australische Dollars toe te zeggen.

Jeugdambassadeurs in gesprek met de Franse ambassadeur over de Franse bijdrage aan het Global Fund

Ondanks dat wij als organisatie enorm trots zijn op het harde werk van onze vrijwilligers en de totale toezegging van 14 miljard dollar aan het Global Fund, viel de Nederlandse bijdrage flink tegen. Terwijl andere landen zoals het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Canada, Duitsland en Italië aanzienlijk meer in het Global Fund hebben geïnvesteerd (verhogingen met wel 16%), heeft de Nederlandse regering, in vergelijking met de vorige investeringsronde, 10 miljoen euro op het fonds – en dus op de bestrijding van aids, malaria en tuberculose – bezuinigd. Wij vinden dit enorm teleurstellend van een land dat beweert voorloper te zijn in de aidsbestrijding. We zullen onze campagnes blijven doorzetten om hopelijk weer trots te kunnen zijn op een Nederland dat zich volledig inzet voor wereldwijde gezondheidszorg.

Internationaal

Ook onze Jeugdambassadeurs en ONE leden in andere landen hebben niet stilgezeten. Vrijwilligers uit Nigeria, Mali en Frankrijk hebben campagne gevoerd in de straten van Lyon net voordat de Global Fund conferentie daar plaatsvond. Ook hebben zij tijdens een diner Macron en bedrijfsleiders uit de privésector gesproken en hen verzocht om hun bijdrage aan het Global Fund te verhogen. Ook in Canada, het Verenigd Koninkrijk, Ierland, Duitsland, Italië en de Verenigde Staten stuurden ONE vrijwilligers en Jeugdambassadeurs duizenden kaarten naar hun staatshoofden, hebben sommigen van hen gesprekken gevoerd met invloedrijke personen om hun te overtuigen om de bijdrage aan het Global Fund te verhogen en voerden ze campagne op festivals en andere evenementen om het belang van de bestrijding van aids, malaria en tuberculose onder de publieke aandacht te brengen – wat resulteerde in meer dan 150.000 handtekeningen voor onze petitie.

150.747 ONE leden vragen steun voor het Global Fund ter bestrijding van aids, tuberculose en malaria

Onze strijd is dus nog niet gestreden. Check onze “Kom in Actie” pagina om actie te ondernemen.

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs