ONE

10 redenen om ONE jeugdambassadeur te worden

Er is geen betere tijd om de wereld te beginnen te veranderen dan nu.

En je hebt geluk, want we zijn momenteel op zoek naar nieuwe jongerenambassadeurs. Waarom zou je solliciteren naar deze vrijwilligerspositie? Er zijn echt veel goede redenen:

1. Jij beïnvloedt de politiek van morgen

In 2022 zal de toekomstige Nederlandse regering de kans krijgen om te laten zien dat zij haar beloften in de praktijk kan brengen. Onze politieke vertegenwoordigers hebben veel op hun agenda staan: armoedebestrijding, wereldwijde rechtvaardigheid inzake vaccinatie, klimaatsolidariteit en nog veel meer. Als ONE-activist zul je besluitvormers persoonlijk ontmoeten om hen aan hun beloften te herinneren, en ervoor te zorgen dat zij zich inzetten voor wereldwijde rechtvaardigheid. Of het nu in de Tweede Kamer is of in de EU.

2. Je zult veel gemotiveerde activisten ontmoeten – uit Nederland en de hele wereld

ONE jongerenambassadeurs zijn over heel Nederland verspreid. Je werkt dus aan acties met gelijkgestemden uit verschillende steden en met verschillende achtergronden. En dat is nog niet alles. Als jongerenambassadeur maak je deel uit van een wereldwijd netwerk van meer dan 1.000 activisten van over de hele wereld. Misschien ga je binnenkort netwerken met geëngageerde jongeren uit Italië, Nigeria of Canada.

3. Je pleit voor een snel einde van de pandemie

Zit je je thuis te vervelen vanwege nog een lockdown? Niet met onze jeugdambassadeurs! Ondanks de pandemie zorg je ervoor dat de stem van jongeren gehoord blijft worden. Je zal werken aan een snel einde van de pandemie door middel van te pleiten voor een vaccin dat eerlijk verdeeld is over de wereld. Want alleen als iedereen veilig is, zullen we allemaal veilig zijn.

4. Je doet ervaring op in (digitaal) activisme

Je gebruikt je creativiteit om samen met andere jongerenambassadeurs nieuwe, innovatieve manieren te vinden om je wensen te laten horen. Daartoe duik je in de (sociale) media, ga je met je boodschap de straat op in je stad en probeer je nieuwe actievormen uit, zowel digitaal als persoonlijk.

5. Jouw stem wordt gehoord

Bij ONE leer je wat je kunt doen om jouw boodschap te laten horen. Op die manier kun je nog meer mensen bereiken over kwesties die je belangrijk vindt. Of het nu via traditionele of sociale media is, of in een rechtstreeks gesprek met beleidsmakers.

6. Jouw inzet zal door de media worden opgepikt

Als jeugdambassadeur zullen we je steunen om jouw boodschap in de media te brengen. Of het nu in nationale kranten, digitale jongerenmedia of op radio of TV is – onze jeugdambassadeurs slagen er altijd in om in het Nederlandse medialandschap vertegenwoordigd te zijn en hun thema’s te plaatsen.

7. Je krijgt insider training en deskundige ondersteuning

Dankzij onze opleidingen en briefings ben je na een jaar in het programma een expert op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. En dat is nog niet alles: je leert ook hoe een campagne werkt en hoe je lobby-, campagne- en mediawerk kunt gebruiken om campagne te voeren voor een eerlijkere wereld. En je bent nooit alleen! Ons ervaren campagneteam is er altijd om je te ondersteunen.

8. Je wordt uitgenodigd voor exclusieve evenementen

Of het nu persoonlijk is of virtueel – onze jongerenambassadeurs zijn altijd daar waar de muziek speelt. Of het nu gaat om een wereldwijde virtuele conferentie, een internationaal jeugdforum of misschien een ontmoeting met onze beroemde supporters – er zit zeker iets opwindends voor jou bij.

9. Je vrienden hoeven geen geld te sparen om je te steunen

Want ONE wil je geld niet, we willen je stem! Dat betekent dat je nooit fondsen zult werven in deze vrijwilligersrol. In plaats daarvan zul je je stem gebruiken om mensen te informeren over mondiale vraagstukken en om gerechtigheid te eisen.

10. Je zult veel plezier hebben

Je lobbyt en voert campagne voor belangrijke kwesties en neemt die serieus. Maar dat betekent niet dat er geen tijd voor plezier is. Want als 40 jongeren met dezelfde idealen samenkomen, is de lol al voorgeprogrammeerd.

Nou, overtuigd? Waar wacht je nog op? Meld je nu aan om een ONE Jeugdambassadeur te worden in 2022!

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Sluit je aan

Sluit je aan bij de strijd tegen extreme armoede

Door te tekenen aanvaard je ONE’s privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Wil jij op de hoogte blijven over hoe je extreme armoede kunt helpen bestrijden?

Schrijf je nu in om de e-mails van ONE te blijven ontvangen. Zo kun je blijven meedoen samen met miljoenen mensen ter wereld die actie ondernemen om extreme armoede en voorkombare ziektes uit de wereld te helpen. Wij vragen jou uitsluitend om je stem, nooit om geld. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.
Privacy options
Weet je het zeker? Als je 'ja' selecteert, kunnen we je laten weten hoe je een verschil maakt. Je kunt je uitschrijven wanneer je maar wilt.

Door te tekenen aanvaard je ONE's privacy beleid, inclusief de informatieoverdracht van jouw gegevens naar de ONE.org servers in de Verenigde Staten.

Je accepteert het om af en toe updates van ONE's campagnes te ontvangen. Je kan je op elk moment uitschrijven.

Deze site is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing

Gerelateerde blogs